Moda tasarımcısı Simay Bülbül, koleksiyonlarında ağırlıklı olarak deriyi kullanarak ülkemiz moda tasarım sektörüne farklı bir bakış açısı getiriyor.

2003 Derisigner – Deri Tasarım Yarışması Türkiye birincisi olan Simay Bülbül , tekstil ürünleriyle bir bütünlük içinde tamamladığı deri koleksiyonlarıyla sadelik ve farklılığı bir araya getiriyor.

İngiltere ve Hollanda’da aldığı eğitimlerde kazandığı vizyonunu ve tasarım alanında yaptığı çalışmalara dayanan birikimlerini kendi koleksiyonlarında bir araya getiren Simay Bülbül ayrıca çeşitli firmalara marka danışmalığı veriyor.

2007 yılında kendi markasını kuran Simay Bülbül, tasarımı hisseden, kalıpların dışında yaşamayı seven kadınları giydiriyor.

2010 İstanbul Kültür Başkenti projeleri kapsamında Türkiye’yi temsil etmek üzere, Almanya’nın Ruhr kentinde de bir defile gerçekleştiren Simay Bülbül Sarıpınar, 2011 yılında Saraybosna’da gerçekleştirdiği defilenin ardından Türkiye’yi temsilen Kore’de Dünya fuarında Ece isimli koleksiyonunu sundu. 2008 yılından beri Newyork moda haftası ve İstanbul moda haftasında defilelerini sergiliyor.

Simay Bülbül , moda tasarımı dışında da birçok markaya proje tasarlayan Fikriperver Ajansı ,KSKM (Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi), Kırmızı Karavan markalarının kurucu ortağıdır.

2012 yılından beri koruma altındaki çocuklarla ilgili gönüllü çalışmalarda bulunan Simay Bülbül Sarıpınar 2018 yılında koruyucu aileliğin farkındalığı ve koruma altındaki çocukların gelişimleri için Kırmızı Çocuklar Derneği’ni kurmuştur.

Kültür mirası zanaatlerle özgün tasarımın yeni adresi: PERVERAN

Geçmişin sanat ve zanaat birikimi, Simay Bülbül ‘ün  özgün tasarımları ve alanında en iyi ustaların işçiliğiyle Perveran markası altında bugün yepyeni, zarif formlara kavuşuyor.

Türkiye’nin dört bir yanından unutulmaya yüz tutmuş zanaatleri, yaratıcı tasarımlar ve ustalarının eşsiz işçiliğiyle yeniden canlandırıyor.

Moda tasarımcısı Simay Bülbül,  el dokumasından üretilmiş kıyafetlerden deri işlemeli  defterlere, mermer objelerden telkari ayraç ve bardak altlıklarına, tığla örülmüş deri sepetlere  geniş bir yelpazede bir  koleksiyon tasarlıyor.

Desteğe ihtiyacı olan her çocuğa sağlık ve eğitim başta olmak üzere hayatının her alanında yardım eli uzatmayı amaçlayan Kırmızı Çocuklar Derneği, çocuk eksenli bir sosyal sorumluluk projesidir.

Çocukların toplum içerisinde sevgi ve mutlulukla büyüyebilecekleri bir ortam hazırlayıp, sağlıklı bir kişilik kazanmalarını ve iyi eğitim almalarını sağlamak; güven duyabilecekleri bir iletişimle ihtiyaç duydukları her konuda onlara destek olmak ve gelişimlerine katkıda bulunmak derneğin en önemli amaçları arasında yer almaktadır.

Biyolojik ebeveyn olmanın yanı sıra 2016 yılından bu yana korucu ailelik de yapan Sarıpınar çiftinin, tüm çocukların koşulsuz sevgi ve güven ortamında büyümeyi hak ettiği gerçeğinden hareketle kurduğu dernek, şimdi pek çok çocuğa umut olmaya çalışmaktadır. Bu kapsamda, Kırmızı Çocuklar Derneği Koruyucu Ailelik Programı da hayata geçirildi.

Tüm çocukların koşulsuz sevgi ve güven ortamında büyümeleri için çalışan Kırmızı Çocuklar Derneği, Koruyucu Ailelik Programı ve çocukların tasarladıkları ürünlerden oluşan Kırmızı Karavan markasıyla etki alanını büyütmektedir.

İstanbul Seyrantepe’de depo fonksiyonuyla hizmet vermiş olan bina; Sarıpınar Şirketler Grubu tarafından 2018 yılında alındıktan ve bir süre depo fonksiyonu ile kullanıldıktan sonra, 2019 yılında HANGARİST adı altında gösteri ve etkinlik merkezi olarak dönüştürülmüştür.

HANGARİST, 445 m2’lik Hall A, 670 m2’lik Hall B, 140 m2’lik arka bahçe, 410 m2’lik yan bahçe ve 85 m2’lik ön bahçeden oluşmaktadır. Yan bahçe aynı zamanda otopark alanı olarak da kullanılabilmektedir.

Fotoğraf çekimleri, klip, dizi/film çekimleri, toplantı ve lansmanlar, sergi ve etkinlikler için uygun olan HANGARİST binası, mimari yapısı ve farklı seçenekler sunan kullanım alanları ile de ilgi çekmektedir.

Yenilikçi fikirlerimizle ilklere imza atarak fark yaratan projeler hazırlıyoruz. Alışılageldiğin dışında global bakış açısına sahip ulusal ve uluslararası projeler hedefleyen deneyimli ve uzman kadrosu ile multidisipliner bir kreatif ajansıdır.